Moloz Alımı Hafriyat Hizmetleri

Moloz Alımı Hafriyat Hizmetleri

Moloz Alımı Hafriyat Hizmetleri

Firmamız tarafından daha temiz bir çevre için moloz alımı hizmeti de sunulmaktadır. evinizde yaptırdığınız ufak tadilatlar sonucu çıkan bir çuval molozdan tutun da bina yıkımı sonrası çıkan binlerce ton moloza kadar, tüm moloz alımları firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu sayede çevreyi temiz tutuğumuz gibi, sizi cezalara muhatap olmaktan da kurtarıyoruz.

Kırım Sonucu Çıkan Molozların Atılması

Kırım hizmetleri genellikle ev gibi kapalı mekanlar içerisinde yapılan tadilatlardır ve inanın hiç beklemediğiniz kadar moloz açığa çıkabilir. Sıradan bir vatandaş için bu molozlardan kurtulmak çok zor olabilir. Çünkü kullandığınız kişisel araçlarınız bu artıkları taşımak için uygun değildir. Zaten bu artıklar sizin kaldıracağınız yükler de değildir. Bu yüzden profesyonel yardım almanız gerekir. Çünkü atıklar sokaklarda durduğu müddetçe her an bir idari para cezasına muhatap olabilirsiniz.

Tadilat sonrası çıkan molozların atılması için firmamızı aramanız yeterlidir. Firmamız tarafından tesis edilen araç ve personel sayesinde sizin hiçbir şeye elinizi sürmenize dahi gerek kalmayacak. Personeller bu molozları araçlara yükleyerek moloz atımı için belediyeler tarafından özel olarak ayrılan alanlara sevk etmektedirler. Üstelik bu hizmet kilo karşılığı çok cüzi rakamlara sunuluyor.

Yıkım Sonucu Çıkan Molozların Atılması

Yıkım işleri genellikle büyük yapılarda gerçekleşen kapsamlı işlerdendir. Bu iş sonrası çıkan molozun ise haddi hesabı yoktur diyebiliriz. çünkü koskoca bir bina ya da fabrika yıkımını düşünürseniz, moloz taşıma işi yıkım işinden bile uzun sürecektir. İşte bu uzun ve zorlu işi sizin için kolaylıkla yerine getiriyoruz. Moloz alımı için gerekli tüm iş makinesi ve diğer donanımlara sahip olan firmamız profesyonel bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Yıkım sonrası açığa çıkan binlerce ton moloz, kepçeler yardımı ile kamyonlara yüklenmektedir. Bu iş esnasında aynı anda birden fazla iş makinesi çalışmaktadır. Bu sayede yapılmakta olan işin en kısa sürede tamamlanması hedeflenir.

Çevreyi Kirletmeyin

Sokağa ya da moloz atımı için ayrılmamış olan her yere atacağınız molozlar çevreyi kirletecek ve ekolojik dengeyi bozacaktır. Bu yüzden molozları belediyeler tarafından tahsis edilen özel alanlara atmaya özen gösterin. Ormanlık alanlara, kırlara, yol kenarlarına ya da piknik alanlarına atılan her moloz aslında bir kirdir. İşte bu yüzden moloz atma konusunda özenle davranmanız gerekir. Eğer zamanınız, imkanınız ya da aracınız yoksa hiç tasalanmayın. Siz bizi arayın ve cüzi ücretler karşılığı sizin için o molozları alalım. Doğaya değil, olması gereken yerlere atalım.

Moloz Atma Cezası

Moloz atmak için uygun olmayan yerlere moloz atmak bir kabahattir ve Kabahatler Kanunu’na göre cezası vardır. Çevreyi kirletmekten dolayı kişi veya tüzel kişi fark etmeksizin para cezasına muhatap olabilirsiniz.

5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun çevreyi kirletmeye ilişkin hükümler içeren 41. Maddesinin 4. Fıkrasında; “İnşaat atık ve artıklarını, bunların toplanması ya da depolanmasına ait yerler dışına atanlara 100 Türk lirasından, 3 bin Türk lirasına kadar idari para cezası verilir. İnşaat faaliyetinin bir tüzel kişi tarafından yürütülmesi halinde bu tüzel kişiye verilecek idari para cezasının üst sınırı beş bin Türk lirasıdır. Bu atık ve artıkların kaldırılmasına ilişkin masraf da ayrıca kişiden tahsil edilir.” hükmü yer almaktadır.

Yukarıda yer alan hükmü incelersek gerçek kişilerin 3.000 TL’ye kadar, tüzel kişilerin ise 5.000 TL’ye kadar cezaya muhatap olduğunu görürüz. Bir de illerin kendi yönetmeliklerinde belirlediği moloz atma cezası hükümleri uygulanırsa bu cezalar yüz binlere kadar çıkabilmektedir.

Foto Galeri


Moloz Alımı Hafriyat Hizmetleri
Profesyonel Hizmet Anlayışı ve
0536 717 42 04
Deneyimli Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz.