Karot ile Beton Delme Hizmetleri

Karot ile Beton Delme Hizmetleri

Karot ile Beton Delme Hizmetleri

Firmamızın siz değerli ziyaretçilerimize sunmuş olduğu hizmetler arasında karot ile beton delme hizmetleri ön plana çıkmaktadır. Ön plana çıkmasının nedenleri arasında kullanımının kolay olması ve herhangi bir şekilde etrafa zarar vermemesidir. Bu kapsamda sizlere yazımız içerisinde karot ile beton delme işinin nasıl yapıldığını anlatıp ardından da kullanım alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sayede sizler de bu hizmeti almadan evvel zihninizde yapılacak işlerin nasıl olduğunu tahayyül edebileceksiniz.

Karot ile Beton Nasıl Delinir?

Karot ile beton delmek için karot makinesi kullanılmaktadır. Bu makineyi hem yatay hem de dikey kesimlerde kullanabilmek mümkün olmaktadır. Ancak delme sırasında makinenin sabitlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde makinenin ucu kırılır ve delme işlemleri yapılamaz.

Karot ile şablon bir şekilde delme işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra delme işlemini açılı bir şekilde yapmak da mümkündür.

Karot ile ilgili önemli olan hususlardan birisi de donatılı veya donatısız duvarların delinmesidir. Bu kapsamda duvarda demir donatılar olması delme işlemlerinin yapılmasını engellememektedir. Bu sayede her türlü delme işlemleri başarılı bir şekilde yapabilecektir.

Karot makinesi yardımıyla yapılacak olan delme işlemlerinde çap ayarlaması yapabilmekte son derece avantajlıdır. Bu kapsamda 16 mm'den başlayarak 500 mm'e kadar çıkabilmek söz konusu olmaktadır.

Karot makinesi ile delme işlemi hakkında yukarıda vermiş olduğumuz kısa bilginin ardından nerelerde kullanıldığına değinebiliriz.

Kullanım Alanları

Duvar delme işlemine gerek duyulan her faaliyette karotla delmeye başvurulabilir. Ancak spesifik olarak yaygın kullanım alanlarını sizler için paylaşacağız. İlk olarak tesisat giderleri için delik açma konusuna değinmekte fayda var. Bu kapsamda elektrik, su ve doğalgaz tesisatları için beton delme işlemleri yapılmaktadır. Tesisat deliklerinin açılmasında küçük çaplı başlıklar kullanılmaktadır. Böylelikle açılan delikler de küçük olmaktadır.

İkinci bir kullanım alanı olarak betondan numune alınmasını örnek olarak verebiliriz. Depremlerden sonra binaların dayanıklılıklarını ölçebilmek adına karot makinesi ile delme işlemi yapılarak numune alınmaktadır.

Son olarak ise havalandırma ya da pencere için açılan delikleri örnek olarak verebiliriz. Bunlar da açılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak çeşitli başlıklar kullanılarak delinmektedir.

Avantajları

Karot makinesi kullanmanın avantajları bir hayli fazladır. Bu kapsamda ilk olarak karot makinesinin titreşim yapmamasını avantaj olarak sayabiliriz. Bu sayede gürültü oluşması önlendiği gibi yakınındaki kimseler de titreşimlerden rahatsız olmayacaktır.

Bir diğer husus ise karot makinesinin demir donatılı olan duvarları dahi delme yeteneğinin bulunmasıdır. Bu sayede makine zarar görmeden delme işlemleri yapılabilmektedir.

Bir diğer avantaj ise uygun başlık kullanarak 4 metreye kadar delme işlerinin yapılabilmesidir.

Ancak bu makine kullanılırken dikkatli olmak gerekmektedir zira makine su ile çalıştığından etrafı kirletmesi ve çamur haline getirmesi söz konusu olabilmektedir. Dolayısıyla gerekli tedbirlerin alınması bu sorunu da ortadan kaldıracaktır.

Bu makine kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise makineyi kullanmadan evvel betonun özelliklerinin tespit edilmesidir. Firmamızın deneyimli ustaları analizlerini derinlemesine yaparak hangi başlığın kullanılması gerektiğini belirleyeceklerdir.

Maliyet

Karot makinesi delme ücretleri yapılacak işin niteliği ve büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda geniş bir alan delinecek ya da kalın bir duvar delinecekse işler uzun süreceği için maliyetler de artacaktır. Ancak bu makinenin hiçbir yere zarar vermeden delme işlemlerini yapması tüm masraflarınıza değecek bir nitelik taşımaktadır.

Sizler de bu uygun ve kaliteli hizmetten faydalanmak istiyorsanız o halde bizleri arayabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Firmamızın ustaları sizler ile yakından ilgilenecektir.

Foto Galeri


Karot ile Beton Delme Hizmetleri
Profesyonel Hizmet Anlayışı ve
0536 717 42 04
Deneyimli Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz.